خلاصه کتاب فروش تنها راه بقا

خلاصه کتاب فروش تنها راه بقا از “گرنت کاردون” ، یکی از بهترین کتاب های زندگیم بوده و مطالب خیلی زیادی بهم آموخت.

در این کتاب اول از همه متوجه می‌شید که فروش فقط مربوط به بازار کار و فروشنده ها و تجارت نیست، بلکه برای هر‌ کسی در هر رده سنی و شغلی واجبه و باید این مهارت رو به خوبی یاد بگیره.

خلاصه کردن این کتاب از سخت ترین کارهایی هستش که می‌تونم انجام بدم چون هر جمله و هر پاراگراف کتاب پر از نکته، ایده و آموزش کاربردی هستش که سخته یکسری از مطالبش رو جدا کرد به عنوان خلاصه.

 بهتره به جای کلمه خلاصه کتاب از کلمه قسمتی از کتاب استفاده کنم.

در اینجا سعی می‌کنم چیزهایی که از این کتاب یاد گرفتم رو باهاتون به اشتراک بزارم و امیدوارم که شما هم علاقه مند بشید به مطالعه و خوندن این کتاب.

البته که من حتما پیشنهاد می‌کنم این کتاب رو مطالعه کنید.

معرفی نویسنده:

بهتره اول از نویسنده این کتاب براتون بگم که الگوی اول من در زندگی هستش: گرنت کاردون، که بهترین مدرس فروش در دنیا شناخته شده.

گرنت کاردون بیشتر از 30 ساله که به مخاطبین خودش در سراسر دنیا، فروش، موفقیت، مباحث مالی و انگیزشی آموزش میده.

گرنت کاردون کارشناس بین المللی فروش، مدرس فروش، سخنران انگیزشی و از نویسندگان کتاب های پرفروش از دید مجله نیویورک تایمز است.

500 شرکت برتر به انتخاب فورچون، کارآفرینان، سازمان های مختلف و سایر مردم از روش ها و راهکار های او برای افزایش فروش و ارزش‌شان در بازار استفاده کرده اند.

شخصیت پرانرژی و پرتلاش گرنت  کاردون همیشه برای من الهام بخش بوده.

 

فصل اول:

سبکی از زندگی

در شروع این کتاب گرنت کاردون قبل از هر آموزشی در مورد فروش، سعی در بازتعریف فروش داره و میگه جایگاه فروش و فروشنده خیلی پایین اومده که یکی از دلایل مهمش اینکه فروشنده ی حرفه ای کم داریم، فروشنده ای دائما تلاش می‌کنه مهارت، علم و دانش خودش رو رشد بده و بهتر از روز قبل خودش بشه کمه.

از نظر گرنت کاردون همه فروشنده اند و هیچ استثنائی وجود نداره. فروش یه شغل و حرفه نیست بلکه فروش تنها راه برای بقا و رفاه هر فردی است و به شدت ضروریه.

اگر می‌خواین در زندگی عملکرد خوبی داشته باشید، باید بتونید باورها و ایده هاتون ور به دیگران بفروشید. باید مهارت مذاکره و جلب موافقت دیگران رو یاد بگیرید.

فروش فقط یک شغل نیست، فروش یک سبک زندگی است

 

تعریف فروختن (sell):

عمل ترغیب یا تاثیرگذاری بر دیگری به منظور انجام یک کار یا پذیرش موضوعی.

به مرور این مطلب کامل خواهد شد …